KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Teckningar 4242039
nr 424 2039
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Teckningar, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 2 st, blyerts resp. kol, ateljé, eftersignerad, jan -21, uppklistrad, 22 x 19. 'Slottsskogen', signerad, 13x22
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 augusti 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason